AKTUALNOŚCI

"RĘCE" - BRYTYJSKA KAMPANIA SKIEROWANA DO OFIAR PRZEMOCY

Plątanina fragmentów dłoni, splecione palce i linie papilarne, w kilku miejscach widoczne ślady zadrapań. Intrygująca mozaika i szyfr zarazem. Po chwili koncentracji poszczególne elementy zaczynają układać się litera po literze w napis: „Don´t suffer at the hands of a partner” („Nie cierp z rąk partnera”) - hasło brytyjskiej kampanii „Hands” adresowanej do ofiar domowej przemocy.
Kampanię zrealizował londyński oddział międzynarodowej agencji JWT na zlecenie National Centre for Domestic Violence (NCDV) (Krajowe centrum ds. przemocy domowej). Centrum działa na terenie Wielkiej Brytanii, świadcząc darmowe, szybkie i skuteczne wsparcie prawne ofiarom przemocy domowej. W kampanii zachęca osoby pokrzywdzone do korzystania ze swojej oferty. Po pomoc można zgłosić się dzwoniąc pod bezpłatny całodobowy numer telefonu. NCDV pozostaje w ścisłej współpracy z policją, lokalnymi radcami prawnymi, a także innymi organizacjami oferującymi pomoc ofiarom przemocy (m.in. schroniskami Refugee dla kobiet i dzieci).
Ofiarami przemocy ze strony partnera mogą być zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Agresorem może być także partner tej samej płci. Choć jest to zjawisko, które bardzo często pozostaje pilnie ukrywane przed otoczeniem, a przypadki nadużyć nie są zgłaszane na policję, szacuje się, że co czwarta kobieta i co szósty mężczyzna przynajmniej raz w życiu doświadczyli przemocy w relacji z bliską osobą. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez British Crime Survey w Wielkiej Brytanii liczba ofiar odpowiada 4,5 mln kobiet i 2,6 mln mężczyzn.

źródło:"niebieska linia"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabieramy się do pracy - pierwsze szkolenie

Policja oraz wymiar sprawiedliwości przygotowali dla nas (osób pracujących z sytuacjami kryzysowymi wśród emigrantów ) -  szkolenie. Będziemy mogli porozmawiać o tym jak wyglądała interwencja kryzysowa w Polsce a w jaki sposób możemy pracować na emigracji.

poruszane tematy na szkoleniu: 

"A" Division Domestic Abuse Unit-reporting and investigation of domestic incidents

"G" Division Early Intervention Unit-Police support for victims
ASSIST-supporting victims of domestic abuse.

Procurator Fiscal -Domestic Abuse Court
3rd Party Reporting of Domestic Abuse